Ισοπαλία στα Πηγάδια

Η Καβάλα αν και προηγήθηκε μόλις στο 4' με τον Ονουάτσι, μία φοβερή εκτέλεση φάουλ του Πόι στο 69' διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στα Πηγάδια μεταξύ Ξάνθης και Καβάλας.
Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, αφού στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, ενώ στην επανάληψη υπερίσχυσε η Ξάνθη.Αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Καβάλα έφυγε με βαθμό από την Ξάνθη,
η οποία παραμένει αήττητη για 4η σερί αγωνιστική.Να σημειώσουμε ότι στο φινάλε του ματς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ντουγκλάο.Διαιτητής: Α. Παππάς (Αθηνών)Βοηθοί: Δ. Γκάγκας (Λάρισας), Π. Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)Κίτρινες κάρτες: Κιντάνα, Μπέρτος, Φλίσκας, Έλινγκτον - Σιόντης, Ντουκρόκ, Καρδόσο, Ντουγκλάο, ΝτιέΚόκκινη κάρτα: Ντουγκλάο (90'+3)Γκολ: 4' Ονουάτσι (0-1), 69' Πόι (1-1)Ξάνθη (Παπαδόπουλος): Λυμπερόπουλος, Φλίσκας, Αντεφέμι (32' Πόι), Κωστούλας, Βάλλας, Μαρσελίνιο (76' Σουάνης), Κιντάνα (63' Βασιλακάκης), Τζάγκι, Μπέρτος, Έλινγκτον, ΚατόνγκοΚαβάλα (Κάσπερτσακ): Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Ντι