Καθάρισε ο Ιγκόρ

Τρίποντο για τον Πανθρακικό που νίκησε με 1-0 τη Βέροια.

Ένα γκολ του Ιγκόρ, τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ήταν αρκετό για τον Πανθρακικό για να πάρει τη νίκη με 1-0 κόντρα στην Βέροια στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Με τους 3 βαθμούς η ομάδα της Θράκης έφτασε τους 8 και βρίσκεται στην πέμπτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι που ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπάρμπα στο 87', έχουν 5 βαθμούς και είναι 11οι.

Οι συνθέσεις:

Πανθρακικός (Μάντζιος): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Ρομέου (90' Κατσικοκέρης), Μίκουλιτς, Ιγκόρ, Λαδάκης, Μπαϊκαρά, Κάσες (77' Εμπό), Τζάνης (67' Ζεκίνια), Χρήστου.

Βέροια (Κάανεν): Αναστασόπουλος, Μπάρμπας, Καλτσάς, Μπαργκάν (84' Παυλίδης), Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Ναμπουχάνε, Τραπ (74' Όστοϊτς), Μρντάκοβιτς, Ζεζίνιο (46' Σιόντης).