Λίνεν: «Θα χρειαστεί χρόνος για να ξεφύγουμε»

Ο Έβαλντ Λίνεν εμφανίστηκε απογοητευμένος στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Λεβαδειακό, τονίζοντας πως θα χρειαστεί αρκετός καιρός για να ξεφύγει η ομάδα του από την τελευταία θέση.

Στις αρκετές χαμένες ευκαιρίες του πρώτου μέρους στάθηκε ο Έβαλντ Λίνεν μετά την ήττα της ΑΕΚ από τον Λεβαδειακό με 1-0.

«Φυσικά είμαστε απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα.

Όλη την εβδομάδα η ομάδα έδειχνε καλά, αλλά δεν καταφέραμε να κερδίσουμε ένα δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και να ξεφύγουμε από την τελευταία θέση. Νομίζω πως ξεκινήσαμε πολύ καλά. Η ομάδα έδειξε πως ήθελε να κερδίσει το παιχνίδι. Κοντρολάραμε τον ρυθμό. Το πρώτο 20λεπτο ήταν πολύ καλό και είχαμε κάποιες ευκαιρίες, κυρίως με τον Κατίδη Δυστυχώς, όμως η μπάλα δεν έμπαινε μέσα. Αν βάζαμε γκολ σ' αυτό το διάστημα θα αποκτούσαμε αυτοπεποίθηση, που χρειάζεται. Χάσαμε αυτή την ευκαιρία που θα μας έδινε τη δυνατότητα να προχωρήσουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε το επίπεδο του πρώτο ημιχρόνου. Δεν ξέρω γιατί...

Διαβάστε περισσότερα στο: onsports.gr