Ανεβαίνει η Ρόδος, ισόπαλες Παναχαϊκή και Κόρινθος

Η Ρόδος ήταν η μεγάλη κερδισμένη της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League 2, καθώς επικράτησε με 2-1 του Βύζαντα και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Στο ματς της Ρόδου, η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να κάμψει με δυσκολία την αντίσταση του μαχητικού Βύζαντα. Στο 16ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μαραγκουδάκης έπιασε το σουτ και άνοιξε το σκορ για τους ροδίτες. Η ομάδα των Μεγάρων
ισοφάρισε με τον Μουστάκη στο 53', όμως 2 λεπτά αργότερα, ο Ανωγειανάκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το τελικό 2-1. Στο 64ο λεπτό, ο Βύζας έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως το σουτ του Στρατάκη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της ομάδας της Ρόδου.Στο ντέρμπι της Πελοποννήσου, η Παναχαϊκή ευτύχησε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό. Ο Λουτσιάνο εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Αρχοντάκης απέκρουσε δύσκολα και ο Λαμπρόπουλος με δυνατό πλασέ από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 1-0. Στην επανάληψη οι πατρινοί οπισθοχώρησαν, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα της Κορίνθου, η οποία σταδια