Εχει τον τρόπο του με Ολυμπιακό ο Ουζουνίδης

Αρκετές είναι οι ζημιές, που έχει προκαλέσει στον Ολυμπιακό ο Μαρίνος Ουζουνίδης ως προπονητής και ο έλληνας τεχνικός θέλει να προσθέσει μία ακόμα στο ενεργητικό τουΤον Πλατανιά στα Χανιά αντιμετωπίζει ο Ολυμπιακός για την 8η αγωνιστική και ο πιο... επικίνδυνος αντίπαλος των ερυθρολεύκων ονομάζεται Μαρίνος Ουζουνίδης.Κι
αυτό, γιατί ο 45χρονος τεχνικός από την Αλεξανδρούπολη, έχει κάνει αρκετές ζημιές στο παρελθόν στους ερυθρόλευκους. Την περίοδο 2008-09, ως προπονητής της Λάρισας, τον κράτησε στο 1-1 στη Θεσσαλία και τον νίκησε 0-1 στο Καραϊσκάκη.Ως προπονητής του Ηρακλή τον κέρδισε 2-1 στο Καυτανζόγλειο με ανατροπή, αφού ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί με τον Μήτρογλου, αλλά δέχθηκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.Τέλος, φορώντας πλέον τη φόρμα της Ξάνθης τον νίκησε 1-0 στα Πηγάδια, ήττα που είναι και η τελευταία εκτός έδρας για τον Ολυμπιακό! Τα υπόλοιπα 5 παιχνίδια ο Ολυμπιακός τα κέρδισε, αλλά σε κανένα από τα 9 δεν πέτυχε περισσότερα από 2 γκολ. ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΗΜ/ΝΙΑ          ΠΑΙΧΝΙΔΙ13/12/08          Λάρισα - Ολυμπιακός 1-112/04/09          Ολυμπιακός - Λάρισα 0-110/01/10          Ολυμπιακός - Λάρισα 2-130/08/09          Λάρισα - Ολυμπιακός 0-228/08/10          Ηρακλής - Ολυμπιακός 2-105/01/11          Ολυμπιακός - Ηρακλής 2-018/09/11          Ολυμπιακός - Ξάνθη  2-122/01/12          Ξάνθη - Ολυμπιακός  1-017/02/13          Ξάνθη - Ολυμπιακός  0-2