Εκανε σεφτέ η ΤΣΣΚΑ

Στο... ντέμρπι της 3ης θέσης του 4ου ομίλου στο Champions Legaue η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 3-2 της Πλζεν στη Ρωσία.Οι Τσέχοι προηγήθηκαν, ωστόσο στη συνέχεια η ΤΣΣΚΑ πήρε τον έλεγχο και έφτασε στη νίκη ανατροπή. Αυτογκόλ για... όσκαρ
από τον Ρέζνικ, για το οποίο όμως ευθύνεται ο γκολκίπερ της Πλζεν, Κόζατσικ.Η Πλζεν προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ράιτοραλ, που πλάσαρε σε κενή εστία... ύστερα από καραμπόλα στη ρώσικη άμυνα.Ο Τόσιτς με κοντινό πλασέ ισοφάρισε στο 19', για να "σερβίρει" δέκα λεπτά αργότερα έτοιμο γκολ στον Χόντα, που με εκπληκτικό πλασέ έκανε το 2-1.Στο 78' έγινε η φάση της... χρονιάς. Ο Ρέζνικ γύρισε την μπάλα στν Κόζατσικ κι αυτός δεν έκανε... ποτέ κοντρόλ, βλέποντας την μπάλα να καταλήγει αργά και βασανιστικά στα δίχτυα του.Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάκος μείωσε στο τελικό 3-2, αφού εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ακινφέεφ.Η ΤΣΣΚΑ πήρε τους πρώτους της τρεις βαθμούς στη διοργάνωση. Στο... μηδέν έμεινε η Πλζεν.