Εριξε... ντόρτια η Μάριμπορ

23:57 1/9/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η Μάριμπορ, αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, θριάμβευσε με 4-0 εντός κόντρα στην Ρούνταρ Βελένιε για την 8η αγωνιστική του Σλοβένικου πρωταθλήματος.Η αντίπαλος των πράσινων έκανε επίδειξη δύναμης και σκόραρε από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος πέτυχαν γκολ ο Μπέριτς στο 15’ και ο Τσβιγιάνοβιτς στο 34’. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε
ο Ταβάρες στο 83’ και ο Πλόι στο 89’.Η Μάριμπορ αγωνίστηκε με τους: Χαντάνοβιτς, Μίλετς, Ραΐσεβιτς, Πότοκαρ, Μέγιατς, Ιμπραήμι (70’ Φιλίποβιτς), Ντόντλεκ, Τσβιγιάνοβιτς, Μεζγκά, Ταβάρες (86’ Κόμαζετς), Μπέριτς (80’ Πλόι).Η Μάριμπορ μετράει έξι νίκες και δυο ισοπαλίες και είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 20 βαθμούς και συντελεστή γκολ 15-3.Να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι δεν το παρακολούθησε από κοντά κανείς άνθρωπος του Παναθηναϊκού, αφού δεν κατέστη εφικτό να βρουν εισιτήρια με προορισμό την Σλοβενία την τελευταία στιγμή κι έτσι θα προμηθευτούν το DVD του αγώνα.