Φιλική... εξάρα ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος επικράτησε 6-1 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, στο πρώτο του φιλικό προετοιμασίας που έγινε την Κυριακή στην Νάουσα.Οι παίκτες του Νίκου Παντελή, δεν συνάντησαν καμία αντίσταση από τους αντιπάλους τους και είχαν έτσι την δυνατότητα να "ξεμουδιάσουν" από τις σκληρές προπονήσεις.Η ομάδα της Ημαθίας προηγήθηκε με γκολ του Κίτσα, όμως ο Μάρκος Ντούνης με δύο γκολ
στο 30' και το 33' ανέτρεψε το σκορ. Με 2-1 τελείωσε το ημίχρονο και στην επανάληψη ο Πανιώνιος σημείωσε άλλα 4 τέρματα. Σκόρερ οι Καμπάνταης (51'), Λαμπρόπουλος (με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι στο 78'), Πάνος (81') και Σταυροθανασόπουλος (90').Ο Πανιώνιος είχε και δύο δοκάρια, σε προσπάθειες των Μαρουκάκη, Μπούζα.Η ενδεκάδα του πρώτου ημιχρόνου: Ανέστης, Κούρντι, Παντίδος, Κουλουχέρης, Ποζίδης (30' Κωτσαλάς), Γκέζος (30' Ζυγογιάννης), Μητρόπουλος, Ντούνης, Σπανός (30' Σμυρλής), Μπούζας, Μαρουκάκης.Η ενδεκάδα του δεύτερου ημιχρόνου: Ανέστης, Πάνος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος (78' Ζυγογιάννης), Κωτσαλάς (60' Κορκόντζελος), Σταυροθανασόπουλος, Καλτσάς, Παναγιωτούδης (75' Μπεγλεκτσής), Σμυρλής (60' Βλάχος), Μενδρινός, Καμπάνταης.