Φιλική τεσσάρα για ΟΦΗ

Νίκη με 4-1 επί της Επισκοπής σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο ΒΑΚ σημείωσε το μεσημέρι της Κυριακής ο ΟΦΗ, με τους μικρούς παίκτες της ομάδας να δείχνουν ότι μπορούν να βοηθήσουν...O OΦΗ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Βιτώρο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κελαϊδή.Δύο λεπτά αργότερα οι Ηρακλειώτες διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Περογαμβράκη να βλέπει εκτός εστίας τον Κελαϊδή και με ψηλοκρεμαστό σουτ να κρεμάει τον τερματοφύλακα της Ρεθυμνιώτικης ομάδας.Η
Επισκοπή μη έχοντας κάνει κάτι αξιόλογο στο πρώτο μέρος βγήκε στην επανάληψη πιο αποφασισμένη και στο 54' κατάφερε να μειώσει το σκορ όταν μετά από κόρνερ του Τριανταφύλλου, ο Σεληνιωτάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας και σημείωσε το 2-1.Στο 86ο λεπτό ήρθε το 3-1 για τον ΟΦΗ. Ο Βιτώρος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον Ιωαννίδη να αναλαμβάνει να εκτελέσει το πέναλτι και να σκοράρει. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε 2 λεπτά αργότερα όταν μετά το σουτ του  Καπουράνη, ο Μπαμπουλάκης δεν κατάφερε να απομακρύνει και εστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.ΟΦΗ: Αγριμάκης, Κουρδάκης, Σόουζα, Σαρ, Mονιάκης, Ιωαννίδης, Βερόν, Μπανούσης, Ζορμπάς, Βιτώρος, ΠερογαμβράκηςΑγωνίστηκαν και οι Γιαγκιόζης, Χατζηκοσμάς, Καπουράνης, Βαλεριάνος, Νύκταρης και Ροβίθης.Επισκοπή: Κελαϊδής, Μαραθιανός, Αργυράκης, Ψωμάς, Ρουμπάκης, Σεληνιωτάκης, Κοζανίδης, Δελήμπασης, Τζημογιάννης, Τριανταφύλλου, Τζέκος.