Φρένο στον Παναιγιάλειο

Ο Ρούβας έβαλε τέλος στο σερί νικών του Παναιγιάλειου και τον υποχρέωσε στην πρώτη του ισοπαλία στο πρωτάθλημα (2-2), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League 2. Διπλό του Φωστήρα με την Επισκοπή, νίκη στις καθυστερήσεις για τον Πανηλειακό.Το ματς του Ρούβα με τον Παναιγιάλειο είχε καλό θέαμα και έληξε ισόπαλο με 2-2. Αυτή ήταν και η πρώτη απώλεια για την πρωτοπόρο ομάδα του 1ου ομίλου. Ενα αποτέλεσμα που ευνόησε τον Αχαρναϊκό, ο οποίος πλησίασε στους
4 βαθμούς.Ο Πανηλειακός βρέθηκε να χάνει από την Κόρινθο στο 10ο λεπτό με τον Σαμπάνη να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, οι πυργιώτες στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 71` με τον Μήτρου. Ο ίδιος παίκτης χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Στέλιου Γιαννακόπουλου με γκολ στις καθυστερήσεις.Σημαντικό διπλό πήρε ο Φωστήρας, ο οποίος νίκησε με 2-0 την Επισκοπή, ενώ ο Αστέρας Μαγούλας έμεινε στο 0-0 στην αναμέτρηση με τα Χανιά.Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα (3/12) με τον αγώνα της Γλυφάδας με την Προοδευτική.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑστέρας Μαγούλας - Χανιά 0-0Πανηλειακός - Κόρινθος 2-1Επισκοπή - Φωστήρας 0-2Ρούβας - Παναιγιάλειος 2-2Εθνικός Αστέρας - Αχαρναϊκός  0-3 (άνευ αγώνα)03/12 15:00 ΑΟ Γλυφάδα - Προοδευτική