Η Καλλονή νίκησε τον Ολυμπιακό!

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Νέοι της Καλλονής, καθώς σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος των "μικρών" της Σούπερ Λίγκας επιβλήθηκαν εντός έδρας του Ολυμπιακού με 2-0.Οι μικροί του συλλόγου της Λέσβου κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στην εκπνοή του πρώτου μέρους καθώς στο 45’ ο Ντάμπος νίκησε τον Στρέζο γράφοντας το 1-0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους και παράλληλα να κλειδώσουν τη νίκη καθώς με τον Σοφιάνη στο 70ο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο τέρμα
που τους έδωσε ξεκάθαρο προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν ως το σφύριγμα της λήξης. ΚΑΛΛΟΝΗ: Νάπλας, Καράκλας, Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Μπρακούλα, Γιούκαρης, Καραμπάς, Πιπέρας, Σοφιάνης (72' Κίστα), Ντάμπος (70' Λαμπράκης), Χατζηκλειδαράς (53' Γεωργίου) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στρέζος, Νασιακόπουλος, Καναβέτας (46' Βατουσιάδης), Σωτηράκος, Παπασάββας, Πασαλίδης (46' Σαλιάκας), Βουτσιώτης, Βέργος (64' Ιγνατίδης), Γιάνκοβιτς, Γαρεφαλάκης ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. ΠΑΟΚ 152. Ολυμπιακός 133. Παναθηναϊκός 124. Πανιώνιος 125. Ξάνθη 116. Άρης 117. Αστέρας Τρίπολης 118. Παναιτωλικός 119. Πλατανιάς 1110. Βέροια 1011. Απόλλων 912. Καλλονή 913. Εργοτέλης 814. ΠΑΣ Γιάννινα 815. ΟΦΗ 716. Λεβαδειακός 617. Ατρόμητος 418. Πανθρακικός 1 * Οι ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.* Οι Παναθηναϊκός και ΟΦΗ έχουν δύο ματς λιγότερα.