Ηττα από Φιορεντίνα, ανησυχία για Γιαννιώτα

20:27 5/8/2012 - Πηγή: Sport.gr
Σκόρερ για την ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη ήταν ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 14' με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γιαννιώτα. Οι κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι στα πρώτα λεπτά και πίεζαν τους ιταλούς, που όσο περνούσε η ώρα ισορροπούσαν το παιχνίδι και με τα σπουδαία ονόματα που διαθέτουν,  άριχσαν να απειλούν τον Βελλίδη.Ο Ρόμουλο ισοφάρισε στο 31', εκμεταλλευόμενος το κενό στην άμυνα των κίτρινων, ενώ το τελικό 2-1 έγραψε ο Λιάιτς στο 57' με πλασέ μέσα από την περιοχή, έπειτα από το ένα-δύο με τον Γιόβετιτς.Το σίγουρο, πάντως, είναι, ότι τον Κατσαβάκη τον απασχολεί περισσότερο ο τραυματισμός του Γιαννιώτα, ο οποίος στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου αποχώρησε κλαίγοντας, με πρόβλημα στο γόνατό του.