Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στάνκοβιτς, η Ιντερ επέστρεψε στις νίκες, 5-2 την Πάρμα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντέγιαν Στάνκοβιτς που πέτυχε χατ τρικ, η Ιντερ επέστρεψε στις νίκες έπειτα από 4 συνεχόμενες... γκέλες, συντρίβοντας με 5-2 την Πάρμα στο Τζουζέπε Μεάτσα. Ο Ερνάν Κρέσπο... πάγωσε την πρώην ομάδα του ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά με τον Στάνκοβιτς σε... τρελά κέφια οι νερατζούρι γύρισαν το ματς μέσα σε ένα λεπτό (18` και 19`), ενώ ο Εστεμπάν Καμπιάσο έκανε το 3-1 στο 23`.Ο Κρέσπο έβαλε ξανά την ομάδα του
στο παιχνίδι πριν τη λήξη του ημιχρόνου, μειώνοντας σε 3-2 στο 36`, αλλά στην επανάληψη η Ιντερ εμφανίστηκε αποφασισμένη να σφραγίσει την πρώτη της εντός έδρας νίκη έπειτα από σχεδόν έναν μήνα!Ο Τιάγκο Μότα που είχε περάσει αλλαγή έκανε το 4-2 στο 72` και τρία λεπτά αργότερα ο Στάνκοβιτς ολοκλήρωσε το χατ τρικ του, ανεβάζοντας τους νερατζούρι στην 5η θέση της βαθμολογίας και σε απόσταση 7 βαθμών από την κορυφή.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής: