Νίκη στο 90' για ΠΑΣ, διπλό και για ΟΦΗ l Σκόνταψε ο Λεβαδειακός, ισόπαλο το θεσσαλικό ντέρμπι

Με 6 αγώνες συνεχίστηκε την Κυριακή (17/4) η 31η αγωνιστική της Football League. Στους Ζωσιμάδες, ο μαχητικός Θρασύβουλος άντεξε 90 ολόκληρα λεπτά στην πίεση του ΠΑΣ, ο οποίος τελικά πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης με γκολ του Δημήτρη Σιαλμά στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού. Με το αποτέλεσμα αυτό, οι γιαννιώτες έφτασαν τους 71 βαθμούς κι ουσιαστικά "κλείδωσαν" την συμμετοχή
τους στη Σούπερ Λίγκα για τη σεζόν 2010-2011. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και οι υπόλοιποι αγώνες της 31ης αγωνιστικής:
Σάββατο (16/4)
Πιερικός - Δόξα Δράμας 1-0 (35' Χατζής)Κυριακή 17/4
ΠΑΣ Γιάννινα - Θρασύβουλος 1-0 (90' Σιαλμάς)
Διαγόρας - Καλλιθέα 2-0 (12' Φράγκος, 73' Γεωργίου)
Ηλιούπολη - ΟΦΗ 1-2 (40' Θάνος - 49' Αγρίτης, 57' Βλόνταρτσικ)
Τρίκαλα - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
Αγροτικός Αστέρας - Εθνικός Αστέρας 1-0 (32' Σαπάνης)
Λεβαδειακός - Βέροια 2-2 (37' Ταραλίδης, 65' Βασιλείου - 44' Σαμαράς, 75' Βεργώνης)Δευτέρα 18/4
16:00GR Παναιτωλικός - Ιωνικός
18:00GR Εθνικός - ΠανθρακικόςΠερισσότερα σε λίγο...