Νίκη βάλσαμο για Βέροια, 3-1 τη Ξάνθη

Με τέρματα των Οστοϊτς, Μπαργκάν και Παυλίδη η Βέροια κέρδισε 3-1 τη Ξάνθη για την 31η αγωνιστική της Super LeagueΠολύτιμο τρίποντο στην προσπάθεια, που κάνει να αποφύγει τον υποβιβασμό, πήρε η Βέροια, που επικράτησε 3-1 της Ξάνθης. Η βασίλισσα του Βορρά πλέον ξεπέρασε τον Απόλλωνα Σμύρνης, που έπεσε στην επικίνδυνη ζώνη, και ισοβαθμεί με τον Πλατανιά, που επίσης κέρδισε, στη θέση των μπαράζ (στους 31 βαθμούς). Ο Οσταϊτς άνοιξε το σκορ, αλλά ο Βασιλακάκης ισοφάρισε λίγο πριν αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο β' μέρος η ομάδα του Ντόστανιτς εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και με γκολ των Μπαργκάν και Παυλίδη έφτασε στη νίκη. Ο Νάκας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Πολλά τα παράπονα της Ξάνθης για την διαιτησία του Σπάθα με τους ακρίτες να μένουν στους 35 βαθμούς.Περισσότερα σε λίγο