ΟΦΗ: Φιλική ισοπαλία (1-1) στο Μπριζ με την Σερκλ

Στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε στην Ολλανδία, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με την Σερκλ Μπριζ με σκορ 1-1.Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν ανώτερος, είχε τον έλεγχο της μπάλας και κατάφερε να προηγηθεί στο 31', με πλασέ του Τριποτσέρη έπειτα από φάουλ του Φραγκουλάκη και κεφαλιά πάσα του Παπάζογλου. Οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν ιδιαίτερα.Ο ΟΦΗ
ξεκίνησε το ματς με τους Φερντάντες, Μπούρμπο, Μιλιάζες, Κουρδάκη, Τριποτσέρη, Βερόν, Μακρή, Κουτσιανικούλη, Ογιος, Φραγκουλάκη και Παπάζογλου.Με την έναρξη της επανάληψης ο Δασκαλάκης πήρε την θέση του Φερντάντες και ο Στάθης του Μπούρμπου, ενώ στο 53' αποχώρησε τραυματίας ο Μιλιάζες και την θέση του πήρε ο Μονιάκης.Με την έναρξη της επανάληψης η Σερκλ Μπριζ μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 51', με σουτ του Βαν Ενό και αφού προηγούμενα η μπάλα χτύπησε σε σώματα και άλλαξε πορεία, ενώ στο 60' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παπάζογλου, το πλασέ του οποίου έδιωξαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί.Στο 65', έγινα μαζεμένες αλλαγές με τους Ικένγκ, Δαμιανάκη, Ζβαστίγια, Ροβίθη, Κάλαιτζιτς, Μπανούση, Κανούλα, Λαμπρόπουλο να παίρνουν τις θέσεις Κουρδάκη, Τριποτσέρη, Βερόν, Μακρή, Κουτσιανικούλη, Ογιος, Φραγκουλάκη και Παπάζογλου.Ο ΟΦΗ έχασε νέα ευκαιρία στο 77', όταν το συρτό σουτ του Ροβίθη πέρασε λίγο άουτ.Η αποστολή του ΟΦΗ μετά το τέλος του αγώνα επέστρεψε στο Γκέρντερεν (3 ώρες με το πούλμαν) και το πρωί της Δευτέρας (22/7) στις 10 έχει προγραμματιστεί προπόνηση, ενώ το απόγευμα οι παίκτες θα έχουν το πρώτο τους ρεπό. Η αποστολή της ομάδας θα επισκεφτεί το Αρνεμ που απέχει περίπου 40 λεπτά από το αθλητικό κέντρο.