Ολοκλήρωσε με νίκη την Βαλκανική Λίγκα η Καβάλα

19:46 4/4/2013 - Πηγή: Sport.gr
Η Καβάλα διέλυσε με 95-62 την Κουμάνοβο και ολοκλήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην Βαλκανική Λίγκα. Καλύτεροι για την ομάδα του Αλεξανδρή οι Ατσάρα (20 π.) και Ταϊρού (16 π.).Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και είχαν τον έλεγχο του ρυθμού σε όλη την διάρκειά του αγώνα.Η Καβάλα ξεκίνησε πολυ δυνατά την αναμέτρηση και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +12 (27-15). Το σκηνικό του αγώνα δεν
άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ελληνική ομάδα να πηγαίνει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +16 (51-35).Το συγκρότημα του Αλεξανδρή συνέχισε την καλή του εμφάνιση και στο δεύτερο μέρος και με επιμέρους σκορ ημιχρόνου 44-27, έφτασε άνετα στην τελική επικράτηση με το τελικό 95-62.Τα δεκάλεπτα: 27-15, 24-20, 20-13, 24-14.Καβάλα (Αλεξανδρής): Πάνος 9, Αρμπετ 13 (3), Καλαμπάκας 2, Στυλιανού 8 (2), Δεμερτζής 7, Πιεβάλιτσα, Βελισσαρίου 10 (2), Ταϊρού 16, Κρστέφσκι, Κόλεμαν 10, Ατσάρα 20 (2).Κουμάνοβο (Λούκοβιτς): Γιανέσκι 11 (2), Κοστόφσκι 5 (1), Λούκοβιτς 7, Γκεοργκιέφσκι  3 (1), Μλαντενόβίκι 5, Σανιμιροβίκι, Μίκιτς 8 (2), Γκολούμποβιτς 4, Λι 19 (2).