Περίπατο στην πλατεία ο Πανιώνιος

Ο Πανελλήνιος μπορεί να μετρούσε 4 νίκες στα τελευταία 7 παιχνίδια του και να είχε ανεβασμένο το ηθικό, καθώς φαίνεται να κερδίζει μέτρα στην κούρσα την παραμονής, ωστόσο ο Πανιώνιος δεν είχε κανόνα πρόβλημα να επικρατήσει άνετα των Ολυμπιονικών με 86-69,στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1. Οι κυανέρυθροι ήταν ανώτεροι στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, αγχώθηκαν λίγο στο 4ο, αλλά δεν άφησαν τελικά να τους ξεγλιστρήσει μία σίγουρη νίκη, που τους ανεβάζει κι άλλο στην βαθμολογία. Κόβιλ ο οδοστρωτήρας!
Ο
Ράιβον Κόβιλ είχε προλάβει να δείξει την αξία του σε όσα ματς είχε αγωνιστεί και το ξαναέκανε στην 1η περίοδο του ματς με τον Πανελλήνιο. Ο αμερικάνος σέντερ ήταν ασταμάτητος κάτω από τα καλάθια και σκόραρε 12 πόντους, δημιουργώντας πολλά προβλήματα στους ψηλούς των φιλοξενούμενων. Ωστόσο η ομάδα του Θανάση Σκουρτόπουλου κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ στην 1η περίοδο, η οποία έληξε με 26-21 υπέρ του Πανιωνίου.Φοβερή κυανέρυθρη άμυνα!