Σαρωτικός ο Απόλλων, 95-75 τον Ικαρο στην Πάτρα

Με όπλο την έδρα του και την εξαιρετική του επιθετική λειτουργία, ο Απόλλων Πατρών κέρδισε τον Ίκαρο με σκορ 95-75 και πέτυχε την 6η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημαΟ Απόλλων Πατρών επικράτησε με 95-75 του Ικάρου για την 14η αγωνιστική της Basket League ΟΠΑΠ, έχοντας τον κόσμο στο πλευρό του.Αυτή ήταν η 6η νίκη για τον Απόλλωνα που έπιασε τον Ίκαρο στη βαθμολογία και εξακολουθεί να αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις.Οι γηπεδούχοι
ξεκίνησαν πολύ καλά την αναμέτρηση, κυριάρχησαν στο πρώτο δεκάλεπτο, το τέλος του οποίου τους βρήκε να προηγούνται με 24-14.Στην δεύτερη περίοδο, η ομάδα του Πρίφτη βελτίωσε την απόδοση της, αλλά ο Απόλλωνας κράτησε την διαφορά του από την πρώτη περίοδο και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο +12 (50-38).Το σκηνικό δεν άλλαξε στην τρίτη περίοδο, με τους πατρινούς να προηγούνται και με 18 πόντους (72-54) και να κρατάνει την διαφορά τους μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου (74-56).Στην τελευταία περίοδο, ο Απόλλωνας κατέβασε ταχύτητα, αλλά ο Ικαρος δεν μπόρεσε να μειώσει την διαφορά, με την ομάδα του Βετούλα να επικρατεί με το τελικό 95-75.Τα δεκάλεπτα: 24-14, 26-24, 24-18, 21-19.