Σκαρφάλωσε δεύτερη η Λάτσιο, 2-0 την Μπολόνια

Στη δεύτερη θέση του Campionato... εκτοξεύθηκε η Λάτσιο, η οποία πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Μπολόνια με 2-0 και εκμεταλλεύθηκε την γκέλα της Γιουβέντους, αλλά και το "χ" που έφεραν στο μεταξύ τους ματς, Κάλιαρι και Νάπολι.

Η Λάτσιο πήρε κεφάλι στο σκορ από το 23ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Ακουαφρέσκα έστειλε με αυτογκόλ την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 48`, η Λάτσιο διπλασίασε τα τέρματά της και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη, με τον Σέναντ Λούλιτς να χρίζεται σκόρερ.

Μπορεί λοιπόν οι Κλόζε και Σισέ να... σίγησαν, ωστόσο, οι λατσιάλι βρήκαν

τον τρόπο να φύγουν με το διπλό από την έδρα της Μπολόνια, με την οποία αγωνίστηκε για 60 λεπτά και ο Παναγιώτης Κονέ.

Ετσι, η ομάδα της Ρώμης, με 14 βαθμούς βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από την πρωτοπόρο, Ουντινέζε που έχει 15. Τρίτη έμεινε με 13 πόντους η Γιουβέντους, η οποία έχασε έδαφος μετά το 2-2 που έφερε με την Τζένοα.

Οσο για την Μπολόνια, η σεζόν δεν έχει ξεκινήσει καλά και βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 4 βαθμούς, όσους έχει και η Λέτσε.