Ανεπανάληπτο διαιτητικό "έγκλημα" στη Σερβία

Η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια σε απόφαση διαιτητή στη Σερβία να σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου την ώρα που ποδοσφαιριστής ετοιμαζόταν για πάσα πάρε-βάλε ΜΕΣΑ στην αντίπαλη περιοχή (video)

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Sopot και την Bask για την Srpska Liga του Βελιγραδίου σημαδεύτηκε από ένα τρομερό διαιτητικό σφάλμα.

Την ώρα που παίκτης των φιλοξενούμενων έδινε μέσα στην αντίπαλη περιοχή πάσα πάρε-βάλε σε συμπαίκτη του, ο ρέφερι σφύριξε τη λήξη του ημιχρόνου! Έτσι το γκολ που μπήκε δεν μέτρησε ποτέ.

Στο σημείο εκείνο, το σκορ της αναμέτρησης ήταν στο 0-1. Ο διαιτητής (ή πιθανότατα διαιτήτρια χωρίς ωστόσο να διακρίνεται καθαρά στο βίντεο) έκοψε το 0-2 και στην επανάληψη η Sopot γύρισε το παιχνίδι επικρατώντας με 2-1!