Προκρίθηκε στους "8" με τα δώρα του ΠΑΣ και του... Santa Κλάους!

Σε ένα ισορροπημένο ματς, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τους "8" του Κυπέλλου. Μόλις στο 3΄οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, από αυτογκόλ των φιλοξενούμενων και στο 42΄με σκόρερ τον για άλλη μια φορά εκπληκτικό Κλάους Αθανασιάδη έκαναν το 2-0. Ο ΠΑΣ κατάφερε μόνο να μειώσει με τον Μπακαγιόκο στο 53' και αποχαιρέτησε τη διοργάνωση, με.....
μία παλικαρίσια εμφάνιση.

Η ΕΙΚΟΝΑ
ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ στεκόταν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε με τη βοήθεια της τύχης και του αντιπάλου, να πάρει κεφάλι στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό! Συγκεκριμένα, ο Σικαλιάς δεν κατάφερε να στοπάρει τη μπάλα από την πολύ δυνατή μεταβίβαση του Βάντερσον, με αποτέλεσμα αυτή να περάσει κάτω από τα πόδια του και να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του, η οποία άρχισε το παιχνίδι με τον πιο εφιαλτικό τρόπο.

Μάλιστα, η ομάδα του Μάκη Χάβου είχε την ευκαιρία να τελειώσει απόπ ολύ νωρίς το παιχνίδι λίγα λεπτά αργότερα (6΄) όταν ο Γκαρσία