Super League: Δυσκολεύτηκαν αλλά συνέχισαν με νίκες Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός (Video)

Με νίκες προχώρησαν στο πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός, οι οποίοι επικράτησαν με 1-0 του Λεβαδειακού και με 3-1 του Ιωνικού αντίστοιχα.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός έκανε το 3 στα 3 και πλέον έχει 9 βαθμούς ενώ ο Ολυμπιακός

έχει δυο λιγότερους. Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0.

Οι πρωτοπόροι «πράσινοι» δεν εντυπωσίασαν αλλά κατάφεραν να σκοράρουν πολύ νωρίς στο γήπεδο τους επί του Λεβαδειακού και συγκεκριμένα, μόλις στο 3′ με τον Βέρμπιτς που πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Παναθηναϊκού.

Δύσκολα νίκησε και ο Ολυμπιακός στο «Καραϊσκάκης» τον Ιωνικό. Βρέθηκε να νικάει στο ημίχρονο με 2-0 χάρη στα γκολ του Μπουχαλάκη στο 17′ και του Μπιέλ στο 45′, που συνδύασε με τέρμα το ντεμπούτο του. Ωστόσο ο Ιωνικός μείωσε στο 49′ με τον Μεντόσα και έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Τελικά, ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και στο 94′ ο Ελ Αραμπί ευστόχησε από την άσπρη βούλα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ευρωπαϊκό πόλο γυναικών: Διέλυσε την Κροατία η Ελλάδα και πέρασε στους «8»

Ράλλυ Ακρόπολις: Δείτε την εντυπωσιακή Super ειδική διαδρομή που στήνεται στο ΟΑΚΑ (Video)