Μεταμεσονύχτια πρόκριση για Ζβέρεφ (vids)

Στις 02:30 τα ξημερώματα ολοκληρώθηκε η τελευταία αναμέτρηση της Παρασκευής, με τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ να χρειάζεται 4 σετ κόντρα στον Τόμας Μάρτιν Ετσεβερί.

Ο 27χρονος Γερμανός, Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης, δυσκολεύτηκε στο ξεκίνημα του αγώνα στο Louis Armstrong όμως βρήκε τα πατήματά του στη συνέχεια, φτάνοντας στη νίκη με 5-7, 7-5, 6-1, 6-3 μετά από 3 ώρες και 36 λεπτά αγώνα.

Είναι η 5η συνεχόμενη πρόκριση του Ζβέρεφ στον 4ο γύρο του

Αμερικανικού Όπεν, εκεί όπου θα συναντήσει τον Μπράντον Νακασίμα, μετά και τη σπουδαία νίκη του 22χρονου Αμερικανού νωρίτερα επί του Λορέντσο Μουζέτι.

Παράλληλα, αυτή ήταν η 100η νίκη του ξανθομάλλη άσου σε Grand Slam τουρνουά, ο πρώτος τενίστας γεννημένος μετά το 1990 που πετυχαίνει κάτι τέτοιο.

Ο Ζβέρεφ τελείωσε το ματς με 54 winners έναντι 28 του αντιπάλου του ενώ είχε 8/12 break points και ο Ετσεβερί 4/15.

US OPEN MEN’S DRAW | WOMEN’S DRAW | SCHEDULE (-7h)

The post Μεταμεσονύχτια πρόκριση για Ζβέρεφ (vids) appeared first on Tennis24.