Δοκάρια, χαμένο πέναλτι και πρώτη νίκη για τον ΑΠΟΕΛ... με αυτογκόλ

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ στο ΓΣΠ, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στους 4 βαθμούς πήγαν οι γηπεδούχοι, ενώ η ομάδα της Λεμεσού έμεινε στους 6 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 0-0, με τον ΑΠΟΕΛ να είναι καλύτερο από την ΑΕΛ. Ήταν η ομάδα που έφτιαξε φάσεις

για να πετύχει τέρμα ενώ είχε τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα του 45λέπτου. Από την άλλη η ομάδα της Λεμεσού προσπάθησε σε κάποιες περιπτώσεις να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Σίλβα, χωρίς αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη, η ΑΕΛ μπήκε πιο καλά από τους γηπεδούχους και μέχρι το 60 έφτιαξε 4 καλές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Ακολούθησε ένα δοκάρι και μια καλή φάση για τον ΑΠΟΕΛ, που στο 71' κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τάμαρι.

Πρώτη νίκη του ΑΠΟΕΛ με αυτογκόλ στο 85’

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαχάρ όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Βοζίνιο ο οποίος απέκρουσε διατηρώντας το 0-0.

Στο 85' του αγώνα ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Ο Τάμαρι έκανε την σέντρα από αριστερά, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό της ΑΕΛ που έπεσε για να διώξει και τελικά κατέληξε στα δίχτυα του Βοζίνια για το 1-0.