Ο Βαρέλα... κέρδισε μόνος του την ΑΕΚ

Η Ένωση με τέρμα στις καθυστερήσεις, επικράτησε της ΑΕΚ με 2-1 στο Τάσος Μάρκου, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ ήταν η ομάδα που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 18ο λεπτό με σκόρερ τον Ναράνχο. Μετά από πάσα του Χέφελ, το νέο απόκτημα των κιτρινοπράσινων βρέθηκε τετ α τετ με τον κίπερ της Ένωσης και με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Ο Βαρέλα «ανέτρεψε» την ΑΕΚ!

Η απάντηση των γηπεδούχων, στο τέρμα που δέχθηκαν

ήρθε στο 38' της αναμέτρησης. Ο Ριέρα από αριστερά, έκανε την σέντρα στην περιοχή της ΑΕΚ, εκεί που ο Βαρέλα με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Τόνιο, για το 1-1, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση που ήταν ελαφρώς καλύτερη από την ΑΕΚ χτύπησε στο 90' σημειώνοντας δεύτερο τέρμα. Ο Σαντίκ έβγαλε την σέντρα από δεξιά και ο Βαρέλα με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τόνιο για το 2-1.

Η Ένωση με το χρυσό τέρμα του Βαρέλα στο τέλος του αγώνα, πανηγύρισε σημαντική νίκη που την ανεβάζει στους 15 βαθμούς ενώ η ΑΕΚ έμεινε στους 25 βαθμούς.