Ισοπαλία στο Τάσος Μάρκου - Δύο γκολ... σε ένα λεπτό

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Ένωση Νέων Παραλιμνίου και την Πάφος FC που έγινε στο Τάσος Μάρκου, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Η Ένωση έφτασε τους 19 βαθμούς ενώ η Παφιακή ομάδα πήγε στους 24.

Το παιχνίδι κρίθηκε μέσα σ' ένα λεπτό στο "Τάσος Μάρκου"

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα τέρμα, μέσα σε ένα λεπτό. Στο 20' ο Θεοδώρου με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Πάφου και έδωσε προβάδισμα στην Ένωση. Ένα λεπτό μετά το πρώτο τέρμα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση. Ο Μπεριγκό έφυγε πίσω από την άμυνα της ΕΝΠ

και με αριστερό κοντινό πλασέ έγραψε το 1-1.

Στο 45+1 η Πάφος κέρδισε πέναλτι όμως ο Μπεριγκό δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κλέιμαν με αποτέλεσμα το 1-1 να παραμείνει μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στην επανάληψη απουσίαζαν οι καλές φάσεις από με αποτέλεσμα το 1-1 που διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος, να παραμείνει μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα, οι δύο ομάδες να πάρουν από ένα βαθμό.