Έριξε 3αρα και ανέβηκε τρίτος ο Άρης!

Έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο ο Άρης και πήρε την νίκη με 3-0 κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα. Κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα και καθάρισε το παιχνίδι πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου. Τα γκολ για την ελαφρά ταξιαρχία σκόραραν οι Κακόριν, Γκομίς και ο Κατσικάς με αυτογκόλ.

Στο 1ο λεπτό του αγώνα ο Άρης

κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κακόριν και έκανε το 1-0 για την Λεμεσιανή ομάδα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Άρης κάνει το 2-0 με γκολ του Γκομίς.

Στο 28ο λεπτό ο Κακόριν έχασε το άχαστο. Βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή μετά το παράλληλο γύρισμα του Μπράουν, ωστόσο σημάδεψε τον Μελίσσα.

Στο 36ο λεπτό ο Άρης τριπλασίασε τα τέρματα του. Μετά από γύρισμα του Πηλέα στην περιοχή, ο Κατσικάς στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα του Μελίσσα και έγινε το 3-0.