Παρακολουθήστε από το sigmaLiveSports την εξέλιξη της αναμέτρησης από το ΓΣΠ ανάμεσα σε Ομόνοια και Νέα Σαλαμίνα στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Ομόνοια: Μιχαϊλοφ, Τζαϊλσον, Καντέ, Γουίλιαμ, Βύντρα, Μαδούρο, Μπρέβελτ, Λόπες, Χριστοφή, Μαργκάσα και Ντάρμπισαϊαρ.

Νέα Σαλαμίνα : Βεσελόφσκι, Κορέια, Βοσκανιάν, Καρό, Μιντίκκης, Ελουντού, Νταμάχου, Ρεϊνόλτς, Τιάγκο, Λεμέσιος και Καρλάο.

Κόκκινες:

Διαιτητής: Νεόφυτος Νεοφύτου

Βοηθοί: Νίκος Καλησπέρας και Χρίστος Χρίστου.

Απείλησε στο 2ο σκόραρε στο 3ο

Γκολ λοιπόν με το καλημέρα του αγώνα για την Ομόνοια. Μόλις στο 2ο λεπτό η ομάδα του Πέτεφ, απείλησε για πρώτη φορά με την κεφαλιά του Ματ Ντάρμπισαϊαρ να καταλήγει στην αγκαλιά του Βεσελόφσκι. Ένα λεπτό αργότερα όμως ο Άγγλος επιθετικός δεν έκανε λάθος, εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Μαργκάσα και με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια. Τα 13 γκολ έφτασε ο επιθετικός της Ομόνοιας στο πρωτάθλημα.

Τρις πάσες και 2-0 για την Ομόνοια

Στο 17ο λεπτό ο Νταρμπισαϊαρ έκανε το 2-0 για την Ομόνοια.Οι πράσινοι έκλεψαν στην μεσαία γραμμή, ο Μαδούρο με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Χριστοφή και αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Νταρμπισαϊρ με πλασέ πέτυχε το 2-0 για την Ομόνοια.