Ανόρθωση: Φιλική νίκη και ξεμούδιασμα

Νικηφόρα ξεκίνησε τον κύκλο των φιλικών προετοιμασίας ενόψει της νέας περιόδου η Ανόρθωση. Η «Κυρία» επικράτησε εύκολα της Αμαθούς Αγίου Τύχωνα με 6-0 στις Πλάτρες, όπου πραγματοποιεί το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας της. Περίπου 150 φίλοι της Κυρίας παρακολούθησαν την αναμέτρηση.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς σκορ, όμως, στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Αντρέ Πάους πρόσφεραν γκολ και θέαμα. Το σκορ άνοιξε και έκλεισε ο Μακρής στο 56ο λεπτό και 90΄αντίστοιχα. Το 2-0 έγινε από αντίπαλο, το 3ο και 4ο γκολ

σημειώθηκαν από τον Αβραάμ, το πρώτο με πέναλτι και το 5-0 από τον Μαραγκό, επίσης από τα 11 βήματα.

Η 11άδα της Ανόρθωσης: Κόπριβετς, Βίκτορ, Εντλόβου, Λοϊζίδης, Χόλγκερσον, Λαΐφης, Νούχου, Ίσμα, Κάλβο, Ανδρέου, Αμπουρτζάνια

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Βέγκα, Λοϊζίδης, Οικονόμου, Χόλγκερσον, Χατζηπασχάλης, Αμπουρτζάνια (Μαϊσουράτζε), Κωνσταντίνου, Μακρής, Αβραάμ, Μαραγκός, Νούχου.