Χαμός στο Ρίβερ - Μπόκα: «Ξύλο» και έξι αποβολές!

Με μεγάλη ένταση και νεύρα ολοκληρώθηκε το superclásico της Αργεντινής ανάμεσα στη Ρίβερ Πλέιτ και την Μπόκα Τζούνιορς.

Πετεβίνος: «Είδαμε την Ομόνοια να παίζει ανοιχτά, μαζί μας με διπλή ζώνη άμυνας...»

Η Ρίβερ υποδέχθηκε στο Μονουμεντάλ την μισητή αντίπαλό της Μπόκα και όπως αναμενόταν το μεγάλο ντέρμπι της Αργεντινής ήταν επεισοδιακό και κρίθηκε με πέναλτι στις καθυστερήσεις και έξι αποβολές στο φινάλε!

Η Ρίβερ που βρίσκεται στην κορυφή της Liga Profesional, επικράτησε της Μπόκα με 1-0, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπόρχα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης.

Το πέναλτι έφερε μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο, ακολούθησε σύρραξη μεταξύ των παικτών, με αποτέλεσμα ο διαιτητής της αναμέτρησης να αποβάλει συνολικά έξι ποδοσφαιριστές!