Έντονα παράπονα από τους βυσσινί για την διαιτησία του Νεοφύτου

Ένα ματς με ένταση, ανατροπές, αποβολές ολοκληρώθηκε στο Παραλίμνι ανάμεσα στην ΕΝΠ και τον ΑΠΟΕΛ. Οι βυσσινί έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Νεοφύτου, που έκανε τον αγώνα άνω κάτω.

Ο ρέφερι της αναμέτρησης έδωσε 8 λεπτά καθυστερήσεις, σφύριξε πολλά λάθος φάουλ, ενώ από τους βυσσινί διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Στεπάνιακ στο 34', μετά από τράβηγμα του Μιχαϊλοβιτς, για το δεύτερο γκολ

του ΑΠΟΕΛ που φώναζαν πως υπήρξε φάουλ πάνω στον Ριέρα πριν σκοράρει ο Μερκής για το 2-2 και φυσικά για τα 8 λεπτά καθυστερήσεων που έδωσε ο ρέφερι της αναμέτρησης.

Τα πολλά παράπονα των γηπεδούχων είχαν ως αποκορύφωμα την έντονη αντίδραση του προπονητή της Ένωση,Γιώργου Κοσμά, ο οποίος αρχικά δέχθηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρίες, ενώ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ξανά για διαμαρτυρίες. Έτσι, ο προπονητής των βυσσινί έγινε ο δεύτερος προπονητής που αποβάλλεται μετά τον Λούκα Χατζηλούκα της Δόξας Κατωκοπιάς.