Τελικό: ΑΠΟΕΛ - ΠΟΞ 1-2

Ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε φιλική ήττα με 2-1 από τον ΠΟΞ σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη σήμερα (19:00) στο προπονητικό κέντρο «Αρχάγγελος». Ο αγώνας δεξιήχθη κεκλεισμένων των θυρών, ενώ την ομάδα της Λευκωσίας προπόνησε ο Γιώργος Κυπριανού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι γαλαζοκίτρινοι μείωσαν σε 2-1 στο 54'.

Χρόνο συμμετοχής πήρε ο Σόουζα καθώς και αρκετοί νεαροί.

Η αρχική ενδεκάδα

του ΑΠΟΕΛ: Τσιλιγγίρης, Santos, Loucas Souza, Okriashvili, Σατσιάς, Γουίλερ , Γεωργίου , Κούτσακος , Savic, Suleiman, Κωνσταντόπουλος

Στον πάγκο: Κίττος (Τ), Lundemo, Πολυκάρπου, Βρόντης , Τσουτσούκη, Παπαδόπουλος , Σχίζας, Τουμάζος , Σεραφείδης, Βαλιάντης

Ενδεκάδα β' ημιχρόνου: Κίττος, Σάντος (58΄ Πολυκάρπου), Σόουζα (65΄ Παπαδόπουλος), Σατσιάς (58΄ Τσουτσούκη), Γουίλερ (65΄ Τουμάζος), Κούτσακος, Λουντέμο, Βρόντης, Σχίζας, Σεραφείδης, Βαλιαντής

Π.Ο.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ: Μπόγιαν, Μούζουρος, Αρί, Έλιο, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Καρλίτος, Καλλένος, Γκονσάλο, Ποντικός, Ντουάρντε

[FT] Τέλος της αναμέτρησης.
ΑΠΟΕΛ 1-2 Π.Ο. Ξυλοτύμβου (#Friendly)#APOvPOX #APOELFC #apoelfclive pic.twitter.com/9q81xmklzd