Η Βιγιαρεάλ... έκανε την ζημιά στην Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε σχεδόν απ’ τα… αποδυτήρια, αλλά η Βιγιαρεάλ τσίμπησε βαθμό προς το τέλος και έκανε ζημιά στην ομάδα του Ζιντάν που έχασε κι άλλο έδαφος.

Το "Μαδριγάλ" αποδείχτηκε για μία ακόμα φορά κάτι παραπάνω από αφιλόξενη έδρα για την Ρεάλ. Μετά από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες με σκορ 2-2 στις ισάριθμες προηγούμενες επισκέψεις τους εκεί, οι Μαδριλένοι έμειναν φέτος στο 1-1 απέναντι στην Βιγιαρεάλ και έφτασαν στους πέντε χαμένους βαθμούς στις δύο τελευταίες αγωνιστικές, καθώς κουβαλούσαν και τη συντριβή με 4-1 στο Μεστάγια από την Βαλένθια πριν τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες.

Η «βασίλισσα» άνοιξε το σκορ με τον Μαριάνο στο 2ο λεπτό όμως η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε με πέναλτι του Μορένο στο 76ο λεπτό διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.