Ημέρα γηπεδούχων στη Β' Κατηγορία

Με δύο αναμετρήσεις που αφορούσαν εκκρεμότητες της 14ης και 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο Παραλίμνι η Ένωση νίκησε με 2-0 τον Ονήσιλλο Σωτήρας σε εκκρεμότητα της 14ης αγωνιστικής και επέστρεψε στην κορυφή.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Στο 5ο λεπτό ο Ανδρέας Ηλία άνοιξε στο σκορ και στο 44ο λεπτό με πέναλτι ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0.

Στην Αραδίππου ο Ερμής νίκησε με 3-0 την Αναγέννηση Δερύνειας σε εκκρεμότητα της 15ης αγωνιστικής και έφτασε στους 35 βαθμούς.

Με τη διεξαγωγή των δύο αγώνων ολοκληρώθηκαν οι εκκρεμότητες για τις πρώτες 18 αγωνιστικές του Πρωταθλήματος.

Η πρώτη εξάδα: ΕΝ Παραλιμνίου 38, Ακρίτας Χλώρακας 36, Αλκή Ορόκλινης 36, Ερμής Αραδίππου 35, Νέα Σαλαμίνα 35, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 34 βαθμοί.