Ισόπαλες ΑΕΚ και Kisvarda FC

Ισόπαλο εξήλθε  το τελευταίο φιλικό της ομάδας της Λάρνακας στην Ουγγαρία με 2-2 σκορ. Το φιλικό έγνε στην πόλη Kischschlag, υπό την παρουσία του Προέδρου κ. Άντρου Καραπατάκη.

H σύνθεση της ομάδας: Τούμπας, Tomovic (60' Milicevic), Casas (60' Χριστοφόρου), Oier (60' Μάμας), Romo (60' Olatunji), Ανδρέου (60' Mikel), Εγγλέζου (60' Angel), Μαρτής (60' Gustavo), Ναούμ (73' Σιαθάς), Gyurcso (60' Faraj), Altman (45' Χαραλάμπους (60' Trickovski).

Οι Ούγγροι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ ενώ αύξησαν τα τέρματα τους στο 57ο λεπτό με σουτ μέσα  στην περιοχή.

Στο 67ο λεπτό η ΑΕΚ μείωσε σε 2-1 με κοντινή κεφαλιά του Φαράζ μετά από σέντρα του Ολατούντζι.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ιβάν Τρισκόφσκι, σκοράροντας με σουτ εντός της περιοχής.