Κατέρρευσε και μόνο στην ιδέα η Αζαρένκα!

Ένα επικό παιχνίδι μας χάρισαν Σερίνα Γουίλιαμς και Βικτόρια Αζαρένκα, στο μεγάλο ντέρμπι του 3ου γύρου στη Μαδρίτη, με την Βίκα να καταρρέει κυριολεκτικά, τη στιγμή που είχε 3 match points στη διάθεσή της και την Αμερικανίδα να λέει και "ευχαριστώ" στο δώρο της αντιπάλου της, παίρνοντας το εισιτήριο για τις "8" της διοργάνωσης!

Η Βικτόρια Αζαρένκα είχε στο τσεπάκι της μια μεγάλη νίκη με ανατροπή επί της κορυφαίας τενίστριας στον κόσμο, όμως στην ιδέα και μόνο... κατέρρευσε!

Με τρία συνεχόμενα double

faults (!!!) την ώρα που σέρβιρε στο 6-5 του 3ου σετ για τη νίκη (προηγήθηκε 40/0 με τριπλό match point), η Αζαρένκα χάρισε ουσιαστικά το συγκεκριμένο game και απο κει και πέρα περίμενε απλά το μοιραίο χτύπημα, με τη Γουίλιαμς να αρπάζει την ευκαιρία απ'τα μαλλιά και να κλείνει συγκλονιστικό ματς με σκορ 7-6(5), 3-6, 7-6(1) μετά από 2 ώρες και 44 λεπτά συναρπαστικής μάχης!