Τεράστια ανατροπή η Μαρσέιγ στην πρεμιέρα

Παρότι έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στην έδρα της Μονπελιέ, η Μαρσέιγ ξεκίνησε με το δεξί στη φετινή Ligue 1, κάνοντας την ανατροπή και παίρνοντας τη νίκη με ένα γκολ του Ουντέρ και δύο του Παγέ.

Οι γηπεδούχοι, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους στο πρώτο ημίχρονο, αφού προηγήθηκαν στο 30’, με αυτογκόλ του Πέρες και τέσσερα λεπτά, με ένα πολύ ωραίο τέρμα από τον Λαμπόρντ.

Στο δεύτερο μέρος, όμως η αντίδραση της Μαρσέιγ,

ήταν αντίδραση μεγάλης ομάδας. Στο 68’, ο Ουντέρ άνοιξε λογαριασμό στη Γαλλία και επτά λεπτά αργότερα, ο Παγέ, έκανε το 2-2. Η Μονπελιέ, έδειχνε να τα έχει χαμένα, ο Παγέ... μύρισε αίμα και ξαναχτύπησε, κάνοντας το 2-3 στο 80’.

Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος και η Μαρσέιγ, ξεκίνησε με μία μεγαλειώδη νίκη, έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση στην έδρα της Μονπελιέ...