Τεσσάρα ο ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε εύκολα 4-1 τη Βέροια σε αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Τσουκαλάς (8΄), Μανιάς (15΄)και Τζημόπουλος (18΄, 36΄) ενώ το γκολ της τιμής για την «βασίλισσα του Βορρά» σημείωσε ο Βεργώνης στο 45΄.Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα ενώ στο αντίποδα η Βέροια

εμφανίστηκε αγνώριστη σε σχέση με την ομάδα που τρεις μέρες νωρίτερα είχε δυσκολεύσει αρκετά τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Το «χορό» των γκολ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τσουκαλάς στο 8΄ με κοντινό πλασέ ύστερα από ασθενή απόκρουση του Καντιμοίρη σε φάουλ του Τσάβες. Στο 15΄ ο Μανιάς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Τζημόπουλος έκανε το 3-0 με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή των φιλοξενουμένων. Το τέταρτο τέρμα του «Άγιαξ» της Ηπείρου πέτυχε και πάλι ο Τζημόπουλος με κεφαλία ύστερα από φάουλ του Τσάβες. Η Βέροια το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 με προβολή του Βεργώνη στο 45΄.Το σκορ του πρώτου μέρους έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ρίξουν το ρυθμό τους στο δεύτερο ημίχρονο και να κάνουν «συντήρηση δυνάμεων» ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης του Σαββάτου με το Λεβαδειακό για την 23η αγωνιστική.Η Βέροια σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων κι ως εκ τούτου το μέλλον του Γκρανέρο στον πάγκο της παρουσιάζεται εξαιρετικά επισφαλές...