Επέστρεψαν στην κορυφή οι Φλάιερς

Σπουδαίο «διπλό» μέσα στην έδρα των Ντάλας Σταρς πήραν οι Φιλαδέλφεια Φλάιερς με το αποψινό τους 4-1.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, αλλά ο Sergei Bobrovsky φρόντισε να κρατήσει την εστία του ανέπαφη απέναντι στα τριάντα σουτ των γηπεδούχων, με εξαίρεση το γκολ του Michael Ryder στο 56ο δευτερόλεπτο του αγώνα. Στο μεταξύ, ο Claude Giroux ισοφάρισε συμπληρώνοντας 17 γκολ στο 8:30 και ο Wayne Simmonds σημείωσε το νικητήριο τέρμα στο 11:36.

Στην δεύτερη περίοδο, ο Jaromir Jagr διαμόρφωσε το 3-1, ενώ ο Andrej Meszaros «έγραψε» το τελικό 4-1 στο έκτο λεπτό της τρίτης. Πλέον, ο σύλλογος της Φιλαδέλφειας έχει 46 βαθμούς και την πρώτη θέση της ανατολικής περιφέρειας του NHL, ενώ τα «αστέρια» έμειναν στους 39 και στην τρίτη θέση της Δύσης.