Νάουσα-Κοζάνη 1-1

Στις καθυστερήσεις κατάφερε η Νάουσα να… σώσει την παρτίδα στο παιχνίδι με την Κοζάνη, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις, με τον δυνατό αέρα και το τσουχτερό κρύο να μη διευκολύνουν τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Η Κοζάνη ευτύχησε να προηγηθεί στο 36’ με τον Κάλφα, ενώ στη συνέχεια δεν επέτρεψε στη Νάουσα να δημιουργήσει φάσεις μπροστά από τα καρέ της.

Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν οι σκληρές μονομαχίες στον χώρο

του κέντρου. Στο 65’ οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να «κλειδώσουν» τη νίκη, αλλά ο Κυριάκος Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον γκολκίπερ της Νάουσας. Τελικά οι «γαλάζιοι» κατάφεραν να «κλέψουν» τον βαθμό της ισοπαλίας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη σε τέρμα του Τούφα.

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Τούφας, Βλαχοδήμος (84’ Τσίλης), Πέικος, Παυλίδης, Πίττος, Καραλιόπουλος, Αργυρίου Π., Πασσαλής, Πετρίδης, Περηφανόπουλος

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Τακίδης, Συμεωνίδης, Ποζίδης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τοπάλης (89’ Μυροφορίδης), Κουκουλίδης, Ζηνόβιος, Παπαδόπουλος (90’ Τσαβαλάς), Σικαλόπουλος