Πρωταθλήτρια η Σέλτικ!

16:22 7/4/2012 - Πηγή: OnSports

Τη νίκη με 6-0 πήρε η Σέλτικ απέναντι στην Κιλμάρνοκ η οποία κατέκτησε και το 43ο πρωτάθλημα της ιστορίας της.

Με τον πλέον πειστικό τρόπο απέδειξε η Σέλτικ ό,τι άξιζε να πάρει το πρωτάθλημα στην Σκωτία. Οι «Κέλτες» επικράτησαν 6-0 της Κιλμάρνοκ στο «Ράγκμπι Παρκ» και κατέκτησε και μαθηματικά τον 43ο της τίτλο στην ιστορία της.

Ο Μούλγκρου στο 8’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Λούβενς στο 17’ να κάνει το 2-0. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, στο 35’ έκανε το 3-0, για να έρθει ο Χούπερ στο 45’ να κάνει το 4-0.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με τον Λέντλεϊ στο 88’ να κάνει το 5-0 και τον Χούπερ στις καθυστερήσεις, να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.