16:15 20/11/2011 - Πηγή: AEK365

ΡΩΣΙΑ- ΠΛΕΪ ΟΦ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ- ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: 2-0
Γήπεδο: Λουζνίκι
Την ήττα στο πρώτο ματς των πλει οφ υπέστη η Λοκομοτίβ από τη συμπολίτισσά της Σπαρτάκ. Η αντίπαλος της ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 αι μάλιστα τα 3 γκολ πέτυχε ο δήμιος της Λοκομοτίβ, Εμάνουελ Εμενίκε.
Εφιαλτικό το πρώτο μέρος για τη Λοκομοτίβ Μόσχας, καθώς ο δήμιός της Εμάνουελ Εμενίκε, την «κάρφωσε». Ο Νιγηριανός άνοιξε το σκορ

στο 26ο λεπτό για τη Σπαρτάκ Μόσχας, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 44'.
Στην επανάληψη η Λοκομοτίβ προσπάθησε να απαντήσει, ωστόσο η Σπαρτάκ προστάτεψε σχετικά εύκολα το προβάδισμά της και πήρε τη νίκη. Μάλιστα στο 78ο λεπτό είχε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 3-0.
ΣΠΑΡΤΑΚ: Ντικάν, Παρέχα, Παρτσίβλιουκ, Σούτσι, Μακέεφ, ΜακΓκίντι, Κομπάροφ (87' Σεσούκοφ), Ζοτόφ, Άρι, Ντζιούμπα (51' Καγιούμοφ), Εμενίκε.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Γουιέρμε, Ντα Κόστα, Γιανμπάγεφ, Ιβάνοφ (69' Τορμπίνσκι), Ντούριτσα, Σαπατέρ, Γκλουσάκοφ, Ιγκνάτιεφ (69' Σίτσεφ), Οζντόεφ, Ομπίνα, Μαϊκόν.