«Γκέλα» για Ρούμπιν Καζάν (VIDEO)

15:42 1/9/2012 - Πηγή: AEK365

Η Ρούμπιν Καζάν δεν αξιοποίησε την σπουδαία νίκη που πέτυχε την περασμένη αγωνιστική στην έδρα της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης καθώς για την 7η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος ηττήθηκε μέσα στην έδρα της από την Τέρεκ Γκρόζνι με 2-1.
Ο Εντουασέλ στο 13ο λεπτό έβαλε μπροστά την Τέρεκ Γκρόζνι με 1-0 για να ισοφαρίσει ο Ροντόν στο 68ο λεπτό για την Ρούμπιν Καζάν. Ωστόσο το γκολ του Μιτρίσεφ πέντε λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού διαμόρφωσε το τελικό 1-2 για την Τέρεκ Γκρόζνι που πλέον έφτασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας 16 βαθμούς.
Αντίθετα η Ρούμπιν Καζάν με την 3η της ήττα στο πρωτάθλημα έμεινε στους 12 βαθμούς με τον Μποκέτι να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα.