ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 31η αγωνιστική

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Εθν. Στάδιο Ιωαννίνων "Οι Ζωσιμάδες"

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μ.Λαμπρόπουλος

Ένα ακόμα εξαιρετικό αποτέλεσμα πήρε ο Πανθρακικός όπου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τα Γιάννενα εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς. Προειδοποίησαν στο 19' με τη φάση του Ιγκόρ και επτά λεπτά μετά σκοράραν με πλασέ του 34χρονου Βραζιλιάνου.

Στη συνέχεια οι καιρικές συνθήκες ήταν πολύ καλό με τον διαιτητή μάλιστα να διακόπτει το ματς στο 34' καθώς έπεφτε χαλάζι. Όταν το παιχνίδι ξεκίνησε ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει. Συγκεκριμένα στο 39' ο Τζημόπουλος μετά το φάουλ του Ακόστα έκανε το 1-1.

Καλύτερος ο ΠΑΣ στην επανάληψη. Άγγιξε το δεύτερο γκολ στο 57' όταν μετά το σουτ του Λίλα ο Μπαϊκαρά έκοψε την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή. Στο 70' ο Ίλιτς βγήκε τετ α τετ με τον Πασχαλάκη αλλά δεν κατάφερε να τον πλασάρει.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ.Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Ακόστα (84'Γιάκος), Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Στρούνα (55'Τσάβες), Κοροβέσης, Λίλα, Ντάσιος, Βίλα.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Α. Μάντζιος): Πασχαλάκης, Εμποου, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Ίγκορ (92'Σαρακατσάνος), Παπαγεωργίου, Μολίνα (74'Χασομέρης), Μακρυδημήτρης, Τριανταφύλλου.