ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 18η αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Απόστολος Νικολαΐδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γ.Λιαχούδης

Μετά από ένα κακό ματς ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού και πήρε μια ακόμα πολύτιμη νίκη. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά. Απείλησαν στο 18' με σουτ του Πέτριτς και στο 29' πήραν κεφάλι στο σκορ με

μια εντυπωσιακή κεφαλιά-ψαράκι του Κροάτη επιθετικού ο οποίος όμως φάνηκε να είναι, έστω και οριακά, σε θέση οφσάιντ. Στο 40' ο Κώτσιος ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Μπεργκ όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Κάκιστο το δεύτερο μέρος με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί μια φλύαρη υπεροχή αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει φάσεις. Στα τελευταία λεπτά δέχθηκε πίεση από τον Λεβαδειακό αλλά τελικά κατάφερε να κρατήσει το 1-0.

ΠΑΟ (Γ.Αναστασίου): Στιλ, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες (58'Λαγός), Κλωναρίδης (66'Ζέκα), Μπεργκ, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Πέτριτς (75'Καρέλης)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σ.Παντελίδης): Σηφάκης, Νικολακάκης (81'Μάγκας), Βούκσεβιτς, Τομάς, Μαχαίρας, Ορτέγκα (72'Σοτέλο), Γκόμεζ, Μάντζιος, Κώτσιος, Σκέμπης, Μιλιάζες