ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 31η αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Περιβολίων

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α. Σιδηρόπουλος

Με πρωταγωνιστή τον Κατάι ο Πλατανίας νίκησε με 2-0 τον Λεβαδειακό και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα. Απείλησαν στο 8' με τον Χαραλάμπους και πέντε λεπτά μετά είχαν δοκάρι με τον Μάντσιο ο οποίος επιχείρησε να "κρεμάσει" τον Γιωργαλλίδη. Στο 39' όμως

ο Κατάι εκτέλεσε φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0. Κακό το ματς στην επανάληψη με τον Πλατανιά να μένει με δέκα στο 67' όταν ο Καζναφέρης είδε δεύτερη κίτρινη. Παρ' ολα αυτά η ομάδα των Χανίων συνέχισε να πιέζει και στο 71' πέτυχε το 2-0 με σκόρερ και πάλι τον Κατάι και σφράγισε τη νίκη του.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Αναστασιάδης): Γιωργαλλίδης, Φερνάντες, Ινκούμ, Δημήτρης, Γιάχια, Αγκιλέρα, Καζναφέρης, Βλαχοδήμος (73'Τετέ), Μενδρινός, Μπέλιτς (35'Κατάι), Σιαλμάς (53΄Τόρες).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Παντελίδης): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος (72'Μιλοσάβλιεφ), Ιντζίδης, Χαραλάμπους, Γεωργίου, Πετράτσι, Ροζέριο (46'Γιάντσης), Κονέ, Βαρέλα (59'Βούκσεβιτς), Μάντζιος.