Ένα ημίχρονο του ήταν αρκετό!

Ο Λεβαδειακός ανέτρεψε το εις βάρος του 2-1 από το πρώτο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 4-2 στην Ηλιούπολη, κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι της 3ης θέσης.
Ένα ημίχρονο άντεξε η Ηλιούπολη απέναντι στον Λεβαδειακό, με τους Βοιωτούς να κάνουν εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν τη νίκη με 4-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα στο 22'. Ο Λεοντίου εκτέλεσε φάουλ και
ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά νίκησε τον Μαράμα για το 1-0. Οι παίκτες του Θύμιου Γεωργούλη, μάλιστα, διπλασίασαν τα τέρματά τους κόντρα στη ροή της αναμέτρησης στο 26'! Οι γηπεδούχοι έβγαλαν ωραία αντεπίθεση, ο Ηλιόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας και με δυνατό σουτ νίκησε τον Κυριακίδη. Οι παίκτες του Λεβαδειακού ευτύχησαν να μειώσουν το σκορ πριν τελειώσει το ημίχρονο, με τον Μπάρκογλου να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι, που κέρδισε ο Ναπολεόνι, στο 42'.