Τρίποντο στις καθυστερήσεις!

Στο 93΄ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ιωνικού ο Ολυμπιακός Βόλου και κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Ουμπίντες. Η ομάδα του Βόλου βρισκεται μόνη στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μπορεί ο Ιωνικός να πήρε το προβάδισμα στον Βόλο ωστόσο δεν κατάφερε να το διατηρήσει και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων υποχρεώθηκε σε ήττα 2-1. Οι «ερυθρόλευκο» είχαν σε μεγάλη ημέρα τον Ουμπίντες ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα (64΄ και 93΄). Στον αντίποδα οι Νικαιώτες είχαν πάρει το προβάδισμα με σουτ του Φουρτάδο στο 62΄ Ολυμπιακός Βόλου : Κολίτσι, Κοτίτσας, Κακαράς, Μπουλούτ (70' Αμπράμοβιτς), Αρβανίτης (86' Πλιάγκας), Καρλόπουλος (46' Κοντεών), Άλβαρες, Ουμπίτες, Μόνχε, Ροτζέριο, Χανιώτης. Ιωνικός : Πουρής, Μπάγιτς, Κεφαλούκος, Μπέριος,