Βασικός ο Μπεν Αρφά, ήττα για Μαρσέιγ

Ο Ντιντιέ Ντεσάμπς έβγαλε... από τον πάγο τον Χατέμ Μπεν Αρφά και τον χρησιμοποίησε σε ολόκληρο τον 90λεπτο στην εντός έδρας ήττα της Μαρσέιγ από την Οσέρ με 0-2.Ο μετεγγραφικός στόχος του Ολυμπιακού ήταν από τους καλύτερους για την ομάδα του, παρόλα αυτά δεν μπόρεσε να αποσοβήσει την ήττα για τους Μαρσεγιέζους. Ο τεχνικός της ομάδας, Ντιντιέ Ντεσάμπς παρέταξε την ομάδα με 4-3-3 και ο Μπεν Αρφά αγωνίστηκε στα άκρα της επίθεσης, κινούμενος πότε δεξιά και πότε αριστερά από τα καρέ του Σορίν. Ο Γαλλοτυνήσιος μέσος ήταν ήταν ιδιαίτερα κινητικός και απείλησε ουκ ολίγες φορές την αμυντική γραμμή της Όσερ. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης δεν έλειψαν και τα νεύρα από πλευράς παίκτη, καθώς είχε έντονο λεκτικό επεισόδιο με τον αρχηγό των φιλοξενούμενω